صفحه اصلي > باخبر شویم   


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در سفر به استان گلستان:

برگزاری جلسه تبیین اهداف صندوق امداد استان گلستان

به گزارش روابط عمومی صندوق امداد ولایت، جلسه هم اندیشی و آموزش صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان گلستان دیروز  چهارشنبه،26 مهر ماه 96 با حضور  قائم مقام صندوق امداد ولایت کشور و مدیر امور شعب این صندوق همچنین مدیرکل کمیته امداد استان گلستان برگزار شد.

سنائی سامانی با بیان اینکه راهبرد اساسی کمیته امداد برای راه اندازی صندوق امداد ولایت، اجرای امر الهی مطابق آیات قرآن کریم است، افزود: وظیفه این صندوق با هدف ترویج بانکداری اسلامی ، توسعه جذب سپرده برای کسب درآمد بهتر به منظور پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان است در همین راستا، هر گونه سپرده گذاری و پرداخت تسهیلات در این صندوق بدون تعلق گرفتن هیچ سودی انجام می شود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تبیین راهبردهای این صندوق برای افراد جامعه،عنوان کرد: در روایات معصومین (ع) قرض الحسنه را قرض نیکو دانسته و برای آن اجر و پاداش فراوانی ذکر کرده اند به همین منظور هرچه بهتراین رویکرد و راهبرد برای اقشار مختلف جامعه معرفی شود، امور صندوق در جذب و ارائه تسهیلا ت به راحتی پیش خواهد رفت.

قائم مقام صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با اشاره به اینکه تمام مشتریان ناظران ما در صندوق هستند،متذکر شد: رضایت کسانی که وام می گیرند یا افتتاح سپرده می کنند، برای ما قابل اهمیت است و نیازمند نظارت بیشتر درون سازمانی است.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد ارتباطات و تعاملات مناسب درون و برون سازمانی گفت:لازمه ی پویایی و احیای سنت قرض الحسنه ، باور درونی همکاران سازمانی است تا بتوانند در کنار 33 شعبه صندوق الحسنه امداد ولایت در کشوربا استفاده از ظرفیت های کمیته امداد و هفت میلیون مشترک صندوقهای صدقات خانگی برای خدمت رسانی بیشتر به جامعه هدف کمک کنند.

امان اله حسین پور،مدیر کل کمیته امداد استان گلستان در این جلسه نیز با اشاره به راهکارهای راهبردی جذب سپرده افزود: ما برای انجام بهتر امور محوله به صندوق امداد ولایت استان گلستان،چهار کمیته ی پیگیری اقساط معوقه،کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات، کمیته جذب سپرده خیران خرد وکمیته جذب سپرده خیران کلان اقتصادی را تشکیل داده ایم.

حسین پور با بیان اینکه این صندوق هم اکنون به شبکه شتاب بانکی متصل است و صاحبان سپرده و مددجویان می‌توانند با کارت الکترونیکی صندوق از تمامی دستگاه‌های عضو شبکه شتاب استفاده و وجوه خود را جابه جا کنند، افزود:امیدواریم با کاهش درصد اقساط معوقه و توسعه سپرده های خرد و کلان در این صندوق، شاهد ارتقاء حساب های سپرده و خروجی مثبت از صندوق امداد ولایت استان گلستان باشیم.

رمضان پور، مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان گلستان با اشاره به جذب سپرده ی دو هزار خیر نیکوکارگلستانی گفت: در حال حاضربیش از 54 هزار مددجو،ذی نفعان، غیرمددجو و خیران به مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون تومان در این صندوق افتتاح حساب کرده اند.

 

در این جلسه همچنین، استفاده از شیوه های جدید تبلیغات و اطلاع رسانی ، بازاریابی تخصصی،آموزش منابع انسانی صندوق در استان، تجهیز و ارائه فناوری اطلاعات مورد نیاز آنها، برون سپری برخی امور صندوق امداد ولایت و به کارگیری وجوه انگیزشی به بحث و تبادل نظر بین همکاران و  مسئولان گذاشته شد.


١٢:٠٧ - پنج شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٣    /    تعداد نمایش : ١٤٤٥خروج