صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خبر داد:

پرداخت ۱۳۲۲ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان از ابتدای سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، علی عاشوری با ارائه گزارش عملکرد، افزود: این صندوق در سال گذشته ۴۲۴ هزار فقره وام قرض‌الحسنه به میزان ۳۴۰۰ میلیارد تومان به نیازمندان پرداخت کرد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ادامه داد: از این میزان ۶۸۰ میلیارد تومان وام اشتغال در قالب ۳۵ هزار فقره، ۴۷۳ میلیارد تومان وام مسکن در قالب ۴۴ هزار فقره، ۲۱۷۹ میلیارد تومان وام کارگشایی در قالب ۳۳۴ هزار میلیارد تومان و مابقی در سرفصل‌های دیگر به مددجویان و خانواده‌های نیازمند ارائه شده است.

وی با بیان اینکه تعهد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای سال جاری، پرداخت چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات است، اظهار کرد: ۱۹۰۰ میلیارد تومان وام کارگشایی، ۲۰۰ میلیارد تومان وام ودیعه مسکن، هزار میلیارد تومان وام اشتغال، ۱۰۰ میلیارد تومان وام درمان، ۱۰۰ میلیارد تومان وام شهریه دانش‌آموزان و دانشجویان و ۷۰۰ میلیارد تومان وام تامین مسکن پرداخت خواهد شد.

عاشوری به عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سال جاری اشاره کرد و گفت: در هفت ماهه سال جاری ۱۳۲۲ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه در قالب ۱۵۰ هزار فقره، به نیازمندان ارائه شده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با بیان اینکه تسهیلات این صندوق تا سقف ۱۰ میلیون تومان بدون هیچگونه ضمانتی به مددجویان پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: وام پرداختی این صندوق تا سقف ۱۰ میلیون تومان با کارمزد صفر و تسهیلات بالاتر با کارمزد ۳ درصد ارائه می‌شود که این کارمزد نیز تنها یکبار در طول بازپرداخت اقساط، قابل دریافت است.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال مددجویان افزود: این صندوق با هدف ضمانت تسهیلات مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار تشکیل شده و در یکسال اخیر ۲۸۰۰ نفر از مددجویان با تامین اعتبار ۷۰ میلیارد تومان از این ضمانت استفاده کردند. با هدف گسترش دامنه پوشش این خدمت، امسال وام کارگشایی مددجویان نیز در قالب صندوق ضمانت قرار خواهد گرفت.

عاشوری با اشاره به برنامه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای انتشار اوراق قرضه اسلامی، تاکید کرد: ضوابط و مقررات انتشار این اوراق در کشور وجود داشته اما تاکنون مجموعه‌ای موفق به اجرای آن نشده است؛ صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای نخستین‌بار برای انتشار این اوراق اقدام کرده و مجوزهای لازم اخذ شده است. همچنین مقدمات کار در سازمان بورس به انجام رسیده است.

وی در مورد فرایند انتشار این اوراق گفت: با انتشار اوراق قرضه اسلامی صفر درصد بدون کارمزد و هزینه خدمات، مردم نیکوکار که تمایل دارند از منابع خود در حوزه قرض‌الحسنه استفاده کنند،  با خریداری این اوراق از بورس، سرمایه خود را برای پرداخت وام قرض‌الحسنه به نیازمندان، در اختیار قرار دهند.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از اجرای طرح «قرض ماندگار» با هدف جذب منابع بیشتر برای پرداخت قرض‌الحسنه به نیازمندان خبر داد و اظهار کرد: مردم نیکوکار از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۴*۸۸۷۷* و یا شماره کارت ۱۸۲۸-۰۰۰۰-۹۹۷۹-۶۰۳۷ در هر شهر و استانی که هستند، می‌توانند منابع خود را برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان همان منطقه در نظر بگیرند و به گسترش این سنت حسنه کمک کنند.

عاشوری به راه‌اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی قرض‌الحسنه اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح، مردم در هر محله می‌توانند با تجمیع منابع مالی خود و هم‌افزایی صندوق امداد ولایت، وام قرض‌الحسنه را در اختیار نیازمندان محله قرار دهند.

وی با تاکید بر رعایت دقیق قوانین و مقررات بانک مرکزی از سوی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: امسال برای ششمین بار این صندوق موفق به دریافت جایزه خوش‌حسابی از سوی بانک مرکزی شد که نشانگر انضباط مالی در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت است.


١١:٥٩ - سه شنبه ١٨ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٣    /    تعداد نمایش : ٣٥٢١خروج