صفحه اصلي > اخبار   


  چاپ        ارسال به دوست

پیام مدیر عامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به مناسبت

۱۴ اسفند روز ترویج فرهنگ قرض الحسنه

در آستانه‌ی اسفند سالگرد تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) وروز ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و با همت بی‌بدیل همکاران ساعی و خدوم، اعتماد سپرده‌گذاران نیکوکار و وفاداری مشتریان گرانقدر، به عنوان موسسه قرض الحسنه واقعی در کشور، شاهد رقم خوردن دستاوردهای بزرگی در حوزه قرض الحسنه بوده ایم.

 از آنجا که هدف نهایی در بانکداری اسلامی، نه کسب سود که رونق اقتصادی جامعه و تقویت بخش تولید و خدمات است، بهترین گزینه برای تقویت و تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می شود. سال‌ها از تأسیس نخستین بانک های بدون ربا در کشورهای مسلمان می‌گذرد. در این مدت توسعه این بانک ها از جمعیت کمی و کیفی بسیار مورد توجه بوده است، به طوری که امروزه اغلب کشورهای اسلامی و حتی برخی کشورهای غیرمسلمان با الگوهای برگرفته از بانک‌های بدون ربا فعالیت می‌کند.

 همانطور که مقام معظم رهبری در بیانات خود در هفتم شهریور ماه ۱۳۶۹ فرمودند: بانکداری اسلامی مسئله ی بسیار مهمی است. اگر بتوانیم این حقیقت را به معنای جامع کلمه در جامعه به وجود بیاوریم، فتح عظیمی در دنیا خواهد بود. فتح، فقط فتح قله ها و سنگرها نیست، ما ایمان داریم که این مسیر را تا بدین جا با لطف پروردگار، همراهی حامیان خیراندیش و دعای خیر مددجویان ارجمند و نیازمندان محترم و همت جمعی همکاران ارزشمند پیموده ایم و از این پس نیز همین لطف دل بسته ایم و در مسیر اقتدار ثابت‌قدم خواهیم ماند. امید است در ادامه این مسیر با عزمی راسخ و بهره گیری از توانمندی همکاران در جذب سپرده قرض‌الحسنه بتوانیم سهم خود را در کارگشایی و رفع مشکلات مددجویان گرانقدر و بهبود شاخصه های اقتصادی نیازمندان کشور از طریق کمک به اشتغال و رونق تولید ایفا نماییم.

 در پایان ضمن تبریک این روز بزرگ به همه مردم عزیز ایران اسلامی، سعادت کامیابی و سلامتی همه شما عزیزان را از خداوند متعال آرزومندم. امیدوارم با تلاش  و کوشش مضاعف و همدلی و وفاق همکارانم در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و کمیته امدادامام خمینی (ره)بتوانیم ضمن تحقق چشم انداز صندوق در افق ۱۴۰۴ که همانا برند برتر تامین مالی خرد اسلامی در کشور است، با توسعه کارآفرینی اجتماعی و گسترش عدالت در جامعه، در تعالی کرامت انسانی و برکت الهی در کسب ثروت حلال، به سهم خود گام‌های موثر و عملی برداریم.


١٨:١٩ - چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩    /    عدد : ٩٥    /    تعداد نمایش : ٢١١٧



خروج